Męskie koszule – to podstawa w garderobie modnego dżentelmena

Author: | Posted in Koszula No comments

Odpowiednio dobrana koszula to główny element stroju prawdziwego faceta. Prawidłowo dopasowana razem z całością stylizacji potrafi dołożyć każdemu mężczyźnie szyku oraz męskości. Ten rodzaj odzieży warto ubierać z marynarką i między innymi ze sztruksami. W zależności od godziny oraz wyjścia może być ona tradycyjna: biała czy też kolorowa. Odpowiednio dobrana do figury podkreśli ją, jak również ukryje okrągły brzuszek. Od dawna bowiem wiemy, że mężczyzna w koszuli wywiera na niewiastach wielkie zaaferowanie.

Do czego dopasowywać koszule męskie

Koszule można nosić na kilka sposobów. W zależności od okazji, a także do pory dnia. Na komunię, pod garnitur, zapewne przyda się jeden z eleganckich fasonów, między innymi uszytych z dodatkiem atłasu, lekko połyskujących, który uwypukli ceremonialność sytuacji, a dodatkowo schłodzi ciało przy bardzo ciepłej temperaturze. Do kancelarii mężczyźni zazwyczaj preferują ubierać się w stylu casual, zatem zależnie od wykonywanych obowiązków, sprawdzi się koszula zarówno założona sama, jak również razem z marynarką. Chcąc połączyć szyk z luzem, koszulę należy ubrać na przykład do spodni sztruksowych. Do pracy biurowej zaleca się kupować koszule tradycyjne, jasne. Warto też pamiętać, że koszula do agencji powinna mieć zawsze do nadgarstka rękaw. W upały warto podwinąć rękawy. Dobierając koszulę do męskiego żakietu istotne jest, aby całość tworzyła dysharmonię. Jeśli więc facet chce założyć pastelową marynarkę, to musi założyć do niej o intensywnym kolorze koszulę. Gdy męski żakiet jest w intensywnym odcieniu to pasująca do niej będzie pastelowa koszula. Ciemne odcienie koszul panowie wolą nosić na niezobowiązujące spędy z rodziną. W tym przypadku można ubrać też koszule we wzory, między innymi w różnorakie motywy, oraz bardzo doceniane koszule jeansowe. Koszule z rękawem skróconym, w ciemnych odcienach jak również w ciekawe rysunki, bardzo dobrze wkomponują się w czasie urlopu z szortami i sandałami (uwaga! bez skarpet). Ta niebanalna i komfortowa stylizacja zaznaczy luz, a zarazem doda reprezentacyjności. Co więcej każdy facet powinien również znać zasady w jaki sposób nosić koszule, czyli kiedy włożyć ją do dolnej części stylizacji, a kiedy może być założona luzem. W spodnie zawsze trzeba włożyć koszule o fasonie tradycyjnym. Tego typu ubierania koszul nie zaleca się jednak panom z nadwagą i piwnym brzuszkiem. Po pierwsze, mocno go uwypuklają, secundo może się zdarzyć, że koszula będzie się rozwierać między zapinkami. Zatem w tym przypadku dobrze jest szukać koszul na co dzień lub koszul jeansowych, które zaleca się wyłożyć na spodnie. koszule męskie do pracy

Idealna koszula męska- cechy szczególne

Chcąc kupić dobrej jakości koszulę facet musi zwrócić uwagę, przede wszystkim tkaninę, z której została wykonana. Zaleca się dobieranie koszul z tkanin naturalnych, takich jak bawełna. Nienaturalne tkaniny powodują nadmierne pocenie się, którego nie zwalczy nawet porządny antyperspirant. A przecież wiemy, że zanieczyszczenia z potu nie wyglądają elegancko. Godzi się na koszule w składzie bawełna i poliester, w połączeniu 4:1. Przy tym zestawieniu koszule łatwo jest po wyjeciu z pralki wyprasować. Dobierając koszulę jeansową, powinno się określić czy jest ona miękka. Nieelastyczna bowiem będzie spowalniała ruchy.
Krój jest istotny

Przemyslanie dobrany do sylwetki krój, zapewne ją zaznaczy i zakryje najważniejsze wady. Rozróżniamy poniższe odmiany koszul:

Slim fit to koszule dopasowane, mające uwypuklić umięśnioną figurę. Posiadają spore wycięcie w talii.
Comfort fit to koszule przeznaczone dla facetów zaokrąglonych i posiadających brzuszek. Ich rolą jest zakrycie go.

Oprócz tego wyróżnia się koszule z rękawem sięgającym nadgarstków, z guzikami przy mankietach lub dziurkami na spinki, oraz koszule codzienne, czyli z mankietem krótkim.

Podczas dopasowywania męskiej koszuli należy także dobrać kołnierzyk. Rozróżniamy kołnierzyki typu:

Kent- jest uniwersalny i nierzadko wszywany w męskich koszulach
Włoski- do szykownego krawata, w koszulach wyjściowych
Button-down- doszywany do koszul męskich casualowych oraz koszul z dżinsu.

Zaopatrując się w męską koszulę powinno się nie zapominać, o dopasowaniu jej dobrego rozmiaru. Nie powinna być bowiem ani za ciasna, ani wisząca.