Dodatki na zimę – chusty damskie

Author: | Posted in Szal No comments

Mroźna zima, mimo że oszałamiająco piękna zza szyby, a także na widokówkach, nie sprzyja nam pod względem ubrań. Zimowe kurtki i ubrania nie sprzyjają by wyglądać lekko, z wdziękiem i niepowtarzalnie. Zazwyczaj mamy możliwość wyróżnić naszą stylizację oryginalnymi elementami. Korzystanie z czapek i szali w żadnym razie nie musi być ponurą potrzebą.
Nakrycia głowy – korzystne dla zdrowia

Gdy panują mrozy na dworze korzystnie jest dbać o ubiór stosowny do pogody. Czapka chroni głowę, część naszego ciała, która jest szczególnie narażona na spadki temperatur, ponieważ nie posiada nawet trochę ochraniającej tkanki tłuszczowej. Nakładając nakrycie głowy minimalizujemy zagrożenie chorobą. Podobnie działa to w przypadku szyi, ubierając na siebie szal nie przepuszczamy ani wiatru ani mrozu w okolice zdecydowanie delikatne, tj. okolice gardła.

Czapki i szale – warto dla wyglądu

Niezaprzeczalnie pierwszoplanowe jest nasze zdrowie, wygląd zewnętrzny też gra dużą rolę. Zakładając cały czas ten sam płaszcz można łatwo popaść w znużenie i pospolitość ubioru. Bardzo prosto można uatrakcyjnić to oryginalnymi akcesoriami, właśnie czapkami, szalami i chustami.
Nie bój się kolorów i niestandardowych kształtów

szale i chusty zimowe dla modnych kobiet

Mnóstwo kobiet stawia na stonowane kolory i wzory nakryć głowy, przez co my i cała stylizacja (niezwykle często jest to czarna bądź szara kurtka) wyglądamy na smutnych. Wkomponowanie na przykład jaskrawej czapki i szalika może mocno wyróżnić nasz wizerunek.

Na rynku możemy obejrzeć naprawdę duży asortyment różnego rodzaju wersji i barw. Swobodnie możemy dokonywać selekcji spośród czapek jednolitych, z frędzlami, jaskrawych bądź dzierganych. Na pewno dla każdego dobierze coś perfekcyjnego dla siebie oraz swoich preferencji.

Kolorystykę należy dostosować z wykorzystaniem tonacji naszej skóry. Istotnym jest także, by lubić ten kolor. Zakładając na siebie nakrycie głowy w odcieniu, który kochamy, z pewnością urośnie nasza pewność i wiara w siebie. Przy dopasowywaniu szali możemy zdecydować się na odważne ornamenty lub nowoczesne, np. bardzo szerokie, kroje.
Idealne ubrania nie tylko sezonem

Najczęściej bazowym celem szali i czapek jest chronienie przed mrozem, lecz nie zaszkodzi nosić je równie dobrze przy trochę cieplejszych stopniach Celsjusza. W inne pory roku śmiało możemy postawić na delikatniejsze dodatki. Idealnie spiszą się wtedy cieniutkie apaszki i nakrycia głowy, np. berety. Zakładając je do na przykład skórzanej kurtki możemy skomponować oryginalną stylizację, dzięki której będziemy czuć się idealnie i zmysłowo.

Jeżeli i tak musimy nakładać czapki i szaliki, dlaczego by nie spróbować co nieco się nimi pobawić. Mieszając unikalne kolory, wzory i ozdoby mamy okazję wprowadzić nieco koloru, pomimo smętnej zimy na zewnątrz.